Turystyczne Ciekawostki

Ciekawe miejsca w górach nad morzem i jeziorami

Szczyrk, to szczególnie zimą, warta odwiedzenia turystyczna miejscowość

w dniu Grudzień 11, 2012

Miasto Szczyrk leży w północno-wschodniej części Beskidu Śląskiego, około 15 km na południe od Bielska-Białej i 17 km na południe od Żywca. Przepływa tu rzeka Żylica, Szczyrk zajmuje jej górny odcinek w rejonie Przełęczy Salmopolskiej. Miasto obejmuje 39 km kwadratowych powierzchni, zaś wysokość na jakiej się znajduje waha się od 460 do 600 m.n.p.m. Warunki pogodowe w Szczyrku determinują silne wiatry, jednak otaczające góry w znacznym stopniu to łagodzą. Zimowa pokrywa śnieżna zalega tu od grudnia do kwietnia, stwarzając bardzo dobre warunki, do uprawiania narciarstwa. Szczególnie korzystne cechami tutejszego klimatu to czyste górskie powietrze, bardzo korzystny rozkład temperatur, dzięki dużemu nasłonecznieniu oraz dobrej wilgotności powietrza. Jest to klimat sprzyjający rekonwalescencji po chorobach dróg oddechowych, a także chorobach serca. Polecany także dla osób z wyczerpaniem nerwowym.

Szczyrk to 5także jeden z najbardziej znanych w Polsce ośrodków sportów narciarskich. Do dyspozycji fanów białego szaleństwa, narciarzy i snowboardzistów jest ponad 30 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Łączna ich długość wynosi prawie 40 km.

Jest tu bardzo dobra baza noclegowa, liczne hotele, pensjonaty i kwatery prywatne w szczyrku, oferują pokoje i noclegi w różnym standardzie i ze zróżnicowaną ofertą cenową. W sezonie warto zarezerwować wcześniej pobyt, gdyż zazwyczaj obłożenie miejsc noclegowych sięga 100%.

Reklamy

%d blogerów lubi to: